Detektor kovu jako z amerického bijáku

12.10.2022

Tuhle ne tak starou vymoženost zná většina lidí z amerických dobrodružných kasových trháků. Klasickým scénářem bývá skupina mladých lidí s detektorem kovu, kteří se svým objevem ohromí svět. Tyto přístroje ovšem lze najít na řadách dalších různých míst, nejen ve filmech. Slouží například při kontrolách na letištích nebo jej využívají výzkumné archeologické jednotky. V posledních letech se ovšem honba za nedotčenými poklady stala velkým fenoménem. Pohltí i vás?

Koupě nebo jen zapůjčení?

Pro začátečníky je nejlepší volba pouhé zapůjčení. Detektor kovu není zrovna levná záležitost a může se stát, že počáteční nadšení velice rychle opadne a vám doma zůstane pod prachem stroj za několik tisíc. V dnešní době internetové lze najít desítky českých firem, které se prodejem detektoru zabývají a jsou velice ochotné vám tyto dobrodružní pomůcky zapůjčit.

Máte jasno, co chcete hledat?

Mince či pozůstatky po našich předcích, hledat toho lze mnoho. Jestli nemáte žádnou konkrétní představu, je dobré do začátku investovat do univerzálního detektoru kovu a později se přesouvat na nové a lepší typy s jistým zaměřením. Dnes existuje už několik kvalitních značek, jako je například americká značka Fisher, která se může hrdě označit za zakladatele tohoto oboru. Jejich stroje jsou velice spolehlivé a svůj účel plní bezproblémově a vytříbenou přesností.

Cena detektorů se liší

Nejlevnější, univerzální detektor kovu je možné sehnat zhruba kolem dvou tisíc korun. Cena se může lišit podle značky anebo samotného zaměření. Pokud se ovšem nebojíte investovat, cena vašeho nového stroje se může vyšplhat až na třicet tisíc korun, ale to už je spíše volba pro ty profesionálnější lovce pokladů, kteří jsou si jistí svým entusiasmem a hodlají se ihned včlenit do nejvyšší ligy.

Jestliže si ovšem nebudete s výběrem jisti, vždy se můžete obrátit na zkušené specialisty.