Digitalizace VHS kazet zachrání vzpomínky

12.09.2022

Maturitní ples, svatba rodičů, parádní oslava babiččiných sedmdesátin, videa s nevyčíslitelnou hodnotou, která si dnes ovšem nemáte na čem přehrát, protože je máte, zaznamená na VHS kazetách? Nemusíte věšet hlavu. Snadným řešením je VHS digitalizace.

Přepište si vzpomínky na vhodné médium

Není nad to, když po letech při vhodné příležitosti vytáhnete podobné poklady a společně s rodinou zavzpomínáte. Už jen proto, že jejich vzpomínková hodnota bude jednou nenahraditelná a nevyčíslitelná, je dobré postarat se, aby se zachovaly i dalším generacím. Pokud je máte uložené na VHS kazetách, které si dnes jen stěží přehrajete a v budoucnu pravděpodobně vůbec, neváhejte a využijte možnosti, který skýtá moderní doba. Přepis VHS kazet vám pomůže uchovat vzpomínky další desítky let.

Digitalizace VHS kazet

K digitalizaci dat se přistupuje obecně ve všech sférách. Administrativní, ale i co se týče médii, která už nelze přehrávat, protože jejich životnost skončila nebo se ke svému konci nezadržitelně blíží. Digitalizace VHS kazet je tak jednou z posledních možností, jak zachovat cenná, ať už rodinná, nebo firemní videa. Jedná se o poměrně jednoduchý úkon, který však vyžaduje určité technické vybavení zpracovatele, ovšem ceny se pohybují v příjemné hladině stovek korun.

VHS digitalizace jako dárek

VHS digitalizace je skvělý nápad, jak obdarovat například své rodiče či příbuzné a poskytnout jim návrat do vzpomínek třeba na svatbu či oslavu v podobě přepsaného záznamu, který by jinak už vzhlédnout nemohli. Digitalizace je poměrně rychlý proces, zvlášť pokud chcete přepsat jednu událost, takže to může být dárek na poslední chvíli, který se dá zrealizovat prakticky ze dne na den.

Přepsaná data můžete obdržet podle vašeho přání na DVD nosiči, nebo v elektronické formě.