Lepinox plus je nejúčinnější postřik proti housenkám, který je na trhu k dostání

28.07.2020

Pokud chcete mít vaše plodiny nebo rostliny, které pěstujete, mít v naprostém pořádku, s největší pravděpodobností se neobejdete bez postřiku Lepinox plus. Tento přípravek ochrání rostliny na vaší zahradě proti housenkám, které je můžou poškodit. Účinkuje selektivně a nezabíjí, ani jinak nepoškozuje už dospělé motýly či jiné živočichy.


Chraňte své rostliny

Pokud potřebujete ochránit vaše ovocné či okrasné stromy a jiné zemědělské plodiny na vaší zahradě nebo poli proti housenkám, vyzkoušejte Lepinox plus. Tento postřik je vhodný k jejich likvidaci a zároveň nepoškodí už dospělé motýly. Velmi účinný je zejména proti housenkám:

  • obaleče švestkového, jablečného, východního mramorového či jednopásého,
  • zavíječe zimostrázového,
  • běláska, píďalky nebo můry.

Postřik musíte provést důkladně

Tento biologický přípravek se prodává ve formě prášku, který si sami naředíte vodou. Přesnou koncentraci najdete v příbalovém letáku. Postřik byste měli provádět ještě před tím, než se vajíčka vylíhnou, a následně byste ho měli opakovat zhruba za 7 - 10 dnů. Aby byl co nejúčinnější, nezapomeňte důkladně postříkat také spodní strany listů. Housenky neumírají hned, ale až za několik dnů po požití potravy, která byla potřísněna tímto roztokem.

Jak s přípravkem zacházet

Lepinox plus je momentálně nejúčinnější postřik, který se dá na českém trhu koupit, ale je třeba dodržet několik bezpečnostních opatření:

  • Postřik aplikujte pouze, pokud je bezvětří nebo jen mírná vánek.
  • Po skončení opusťte prostor, co jste stříkali, abyste se nenadýchali výparů.
  • Vrátit se tam můžete hned po úplném zaschnutí.
  • Nezapomeňte, že pokud do 48 hodin bude venku pršet, je nutné provést aplikaci okamžitě znovu.

Pokud si nejste jisti, jak správně postupovat a zda je tento přípravek vhodný pro vaše rostliny, poraďte se s prodejcem.