Plesové šaty musí bát naprosto perfektní. Jak je vybrat?

12.01.2022

Ať už si vybíráte své úplně první nebo třeba desáté šaty na ples, je tento výběr v jednom úplně stejný. V té velké nabídce se můžete jednoduše ztratit. Abyste skutečně oslnila, musíte se ve svých šatech cítit naprosto skvěle - a poté tak budete i vypadat. Podle čeho vybírat své plesové šaty?

Plesové šaty

Vybírejte podle tvaru těla

Abyste našla ty úplně nejlepší a nejlépe padnoucí plesové šaty, je třeba je vybírat podle tvaru vašeho těla, abyste mistrně zamaskovala případné nedokonalosti, a naopak poukázala na přednosti. Je tedy potřeba určit, jaký tvar těla máte:

  1. Jablko: vaše ramena a horní část trupu širší než boky a nohy. Volte šaty, na úzká ramínka. A spíše doporučujeme dlouhé šaty na ples.
  2. Přesýpací hodiny: Poprsí a boky jsou proporčně podobné, pas je útlý. S touto postavou si můžete dovolit klidně i krátké šaty na ples s korzetovým vrchem, který zvýrazní váš pas.
  3. Hruška: spodní polovina těla je výraznější než ta vrchní. V tomto případě zvolte na takové společenské šaty na ples, které mají korzet na zvýraznění vašich tvarů, a dlouhou volnou sukni pro skrytí vaší spodní části těla.

Kupte správnou velikost

V tomto případě není prostor k tomu, abyste sama se sebou soutěžila, že se dostanete i do menšího čísla. Nechcete přece, aby vaše šaty na maturitní ples ukazovaly záhyby a případné "špíčky", které by spíše měly být skryty. Takže byste si své dámské šaty na ples měla kupovat až v době, kdy se ples blíží. Pokud je koupíte příliš dopředu, může se stát, že vám v podvečer plesu prostě nepadnou a vy se tak budete cítit zle.

Nezapomeňte na správnou barvu

V tomto případě opravdu záleží na tom, na jakou příležitost si své plesové šaty oblečete. Prodej plesových šatů nabízí mnoho rozličných barev. Pokud jdete na neformální ples, klidně můžete volit i odvážnější barvy, jako je červená či žlutá, nicméně na formální události se hodí jen umírněné barvy, jako jsou klasická černá či bílá.

V jakých šatech uděláte letos na plese parádu vy?