Použité lodní kontejnery aneb kdy se vám můžou hodit?

24.01.2023

Každý den se po světových oceánech plaví několik tisíc lodních kontejnerů, v nichž se nachází zboží za několik stovek miliard amerických dolarů. Takového objemu mezinárodního obchodu je docíleno právě díky použití lodních kontejnerů, nicméně i přes jejich vysokou odolnost nemají neomezenou životnost. Použité lodní kontejnery totiž často neodolají zubu času, a proto se někteří lidé snaží najít nové uplatnění pro použité přepravní boxy.

K čemu kontejner použít?

Použité lodní kontejnery sice nevyhovují přepravním požadavkům lodní dopravy, nicméně to neznamená, že se nedají používat v jiných odvětvích. Řada lidí totiž objevila kouzlo kontejnerů například jako perfektního skladovacího prostoru nebo dokonce jako základního stavebního kamene pro výstavbu rodinného domu. Velkou výhodou takového bydlení je možnost prakticky neomezených úprav kontejnerů a také jejich spojování. Díky tomu si za pár korun postavíte dům přesně podle vašich představ.

Jak je kontejner velký?

Specializovaný prodejce lodních kontejnerů má ve své nabídce použité přepravní platformy několika různých velikostí. Lodní kontejner o délce 13,7 metru je tím největším, který si můžete pořídit. Na šířku se do něj vejdou 2 standardní europalety. Kontejner tak nabízí relativně velký prostor pro skladování prakticky čehokoliv. Velkou výhodou je navíc možnost dalšího použití v dopravě, protože některé kontejnery je stále možné používat v lodní dopravě.

Kolik kontejner stojí?

Asi si budete říkat, že koupě použitého lodního kontejneru představuje vysokou finanční zátěž. Opak je ovšem pravdou, protože za kontejner o délce 13,7 metru zaplatíte přibližně 130 000 Kč bez DPH. V rámci této ceny dostanete použitý kontejner v relativně dobrém stavu, kdy jsou suché, uzamykatelné, a navíc mají kvalitní dřevěnou podlahu. Samozřejmostí je pak doprava po území celé České republiky zcela zdarma.

Na použité lodní kontejnery se nemusíte dívat skrze prsty. Můžete je naopak využít k řadě různých činností, a to za velmi rozumné náklady.