Protisluneční fólie na okna – ochrana před sluncem a šetření energií

07.02.2023

Během jara a léta dochází k nepříjemnému přehřívání interiéru vlivem slunečních paprsků. Tomu však lze snadno zabránit díky protislunečním fóliím. Ty zadrží sluneční energii a zároveň i škodlivé UV záření. Jde tak o jednoduché a efektivní řešení.

Folie na okna proti slunci

V nabídce najdete rozmanité folie na okna. Jednou variantou jsou folie na okna proti slunci, které oceníte během teplých měsíců, kdy má sluníčko sílu. Instalací těchto folií lze zabránit zvyšování teploty v interiéru, a to i bez využití klimatizace. Nejenže tak dochází k navýšení komfortu, ale také můžete ušetřit výdaje za provoz klimatizace. Pokud máte opačný problém a v zimě vás trápí tepelné ztráty, zvolte raději termoizolační okenní fólie.

Protisluneční fólie na okna

Termoizolační fólie na okno jsou vhodnou volbou do interiérů, u kterých jsou velké tepelné ztráty skrz skleněné plochy. Umožňují snížení nákladů za topení. Ovšem nejsou tolik efektivní v letním období. Pokud vás tedy trápí zejména přehřívání místnosti, zvolte protisluneční fólie na okna. Ty zadrží až 80 % sluneční energie a zmírňují tepelné účinky slunečního záření na náš organismus. Zároveň zadržují 99 % škodlivého UV záření.

Sluneční folie na okna

Zatímco termo folie na okna bývají zpravidla instalovány na vnitřní stranu skla, u protislunečních folií se nabízí dva druhy provedení. Tím prvním jsou exteriérové sluneční folie na okna. Instalovány jsou na vnější stranu skla, díky čemuž spolehlivě pohltí teplo a nedochází k ohřívání skla. Ovšem v některých případech toto řešení není vhodné, proto se nabízí i interiérové provedení, tedy instalace na vnitřní stranu okna.

Díky instalaci spolehlivých fólií na okna můžete výrazně zvýšit komfort v interiéru. Ať už jde o dům, kancelář, obchod či třeba hotel.