Sedací soupravy - jak si vybrat

12.01.2020

Při zařizování obýváku by se člověk jistě věděl vyřádit. Často je ovšem limitován nejen finančním rozpočtem, ale také místem, které musí vyřešit účelně a zejména prakticky. Na design většinou moc prostoru nezůstane. Je ale nutné vzdát se ho úplně? To jistě ne.

Dilema vyřeší sedací souprava

V podstatě jedinou možností, jak vyřešit nedostatek místa v bytě, či domě, je volit čistě praktické kousky, které poskytnou dostatek úložných prostor. Ty jsou ovšem často na úkor stylu či vzhledu. Jedním z mála druhů nábytku, u kterých to neplatí jsou sedací soupravy. Jejich provedení je dnes již na takové úrovni, že ze svých nároků na design nemusíme až tolik slevit a přeci si dopřejeme sedačku, která bude plnit nejen svůj účel, ale zároveň poskytne i dostatek umně realizovaného úložného prostoru.

Obyčejná čalouněná, nebo luxusní kožená?

V podstatě neexistuje segment sedacích souprav, který by nezahrnoval i praktická provedení. Rohové, rovné, vícedílné, rozkládací, s úložným prostorem či dokonce s přihrádkou na ovladače, stojanem na sklenici a nově také s nabíječkou na mobil. To vše dnes dokážou obsáhnout jak sedačky obyčejné, čalouněné, tak i luxusní kousky z pravé nebo eko kůže. Ty mají navíc jednu obrovskou výhodu - jsou prakticky bezúdržbové.

Na drobné i větší nehody stačí obvykle hadřík a vlažná voda. Zásadní rozdíl je ovšem v ceně. U podobného provedení bude pořizovací cena kožené sedačky násobně vyšší než v případě té čalouněné. Na druhou stranu, její životnost bude při dobrém zacházení také mnohem delší. Záleží tedy zejména na osobních preferencích a finančních možnostech.

Prakticky a levně - rozkládací pohovka

Jednou z nejlevnějších variant, po které zákazníci sahají zejména tehdy, když je limituje nejen prostor, ale i peníze, je rozkládací pohovka. Ta primárně plní dvojí roli, ovšem při dobrém zpracování do jejich útrob dostanete i pár maličkostí, nebo aspoň nezbytnosti spojené se spaním.

Díky široké nabídce sedacích souprav dnes není žádný problém vyřešit své bydlení hezky, prakticky a za rozumné peníze.