Sledování konkurence a tvorba cenové strategie spolu jdou ruku v ruce

11.05.2021

Strategická cenotvorba a sledování konkurence mohou dopomoci obchodníkům ke zvýšení zisku o více než deset procent. Existuje mnoho osvědčených postupů, na něž se vyplatí vsázet v kontextu aktuálního prodeje, ale i při budování cesty, jak si udržet stávající klienty a bezproblémově získat další. Vzhledem k faktu, že valná většina spotřebitelů takzvaně kouká na každou korunu, je třeba počítat s tím, že kupující před každým nákupem vždy opakovaně porovnávají. Vždyť ruku na srdce - ať už se snažíte sebevíce přijít na trh s inovačními řešeními, neokoukanými produkty, zajímavými službami, mnohdy už dané služby či zboží nějaký jiný obchodník nabízí. Lze vůbec přijít na to, zda a jak funguje konkurence? Samozřejmě. Sofistikované a aktualizované programy vyhledávají za vás konkurenční obchody, e-shopy, weby, sociální sítě, a umně dovedou zanalyzovat daná fakta a nabídnout pro vás zajímavá řešení. Je jednoduché se zapojit.

Analýza konkurence je již pod palcem analytických softwarů, nebojte se připojení

Analýza konkurence je dnes možná bez vašeho aktivního zapojení se formou fyzického sledování. V současnosti již existují speciální programy a softwary, které další obchody nabízející podobné zboží či služby jako vy pozorují za vás. Vaším úkolem je pouhé instalování konkrétního programu, jenž je vždy šitý na míru pro daný okruh prodávání produktů, případně nabízení služeb. Nemusíte se o nic starat. Analyzování konkurence, sledování jejích cen či chování směrem k zákazníkům se snadno aplikuje na váš e-shop anebo webové stránky, promyslí nejvýhodnější cestu a postup, jak být pro zákazníky přístupnější, takzvaně uživatelsky "friendly", a okamžitě pružně reagovat na změny u konkurenčních obchodů.

Cenová strategie má více směrů, neopomeňte ani jeden z nich

Vzhledem k tomu, že existuje mnoho způsobů, jak se dá cenová strategie výhodně upravovat tak, aby se zákazníci obraceli pokaždé vaším směrem, funguje i více strategií. Okamžité snižování cen, reakce na různá období - povánoční slevy, valentýnské období, narozeninová data, období vysvědčení, mezinárodních svátků, Black Fridays a podobně - to vše jsou doby, na něž zákazníci reagují zvýšenými návštěvami e-shopů a webových stránek. Nezatěžujte se sledováním akčních slev v kalendáři či u konkurence, nechejte si nainstalovat program, který tyto funkce zvládne bez vašeho zvláštního přičinění.