Stavební dozor, aneb aby vaše stavba proběhla tak, jak má

12.11.2018

Plánujete výstavbu domu nebo jiného objektu? Nebo vás čeká pouze rekonstrukce? Pak budete bezesporu potřebovat stavební dozor či technický dozor, který zajistí, že bude celá vaše akce úspěšná. Technický dozor či právě stavební dozor je navíc v konkrétních případech nezbytností. Na nic již tedy nečekejte a vyberte si takový, který vám poskytne kvalitní služby.

Ulehčete si výstavbu s profesionálním dozorem

Potřebujete správného člověka pro technický dozor nebo stavební dozor? Pak se určitě obraťte na webové stránky stavbyadozory.cz, kde zajišťují celou škálu profesionálních služeb. Tyto služby pak představuje krom jiného také stavební nebo technický dozor investora, vyřízení přejímky bytu nebo domu, zastupování ve fázích projektování (od vytvoření projektové dokumentace k samotné kolaudaci stavby), poskytnutí odborého poradenství nebo třeba zajištění výkonu funkce koordinátora BOZP. Je jedno, zda vás čeká menší nebo větší stavba, dozor a jeho výběr byste určitě neměli nikdy podceňovat.

Technický dozor

Zákon říká, v jakých konkrétních případech je dozor bezpodmínečně potřeba. Stavební dozor je povinností pro každého, kdo realizuje výstavbu svépomocí. Stavební dozor pak spolu se stavebníkem provádí kontrolu nad dodržování veškerých nezbytných předpisů. Technický dozor je pak klíčový tam, kde je využíváno financí z veřejných zdrojů. Opět jde nařízen stavebním zákonem. Ve specifických případech toto tedy nelze zanedbat.

Co je tedy technický dozor investora a co přesně má na starosti? Tento člověk má na starosti spolupráci s investorem a poskytuje mu cenné rady nejen ve fázi projektování. Je vám tak schopen klidně ušetřit značné peníze. Pak samozřejmě kontroluje realizaci stavby a upozorňuje na možné komplikace. Na stránkách stavbyadozory.cz si je možné vyhledat odborný dozor, který si vše podstatné vezme na starost, a tak vám ušetří výdaje i čas.