Střední průmyslová škola na Proseku, ideální volba pro všechny se zájmem o kvalitní výuku

16.12.2019

Blíží se vašemu dítěti doba, kdy se bude muset rozhodnout, kam zamíří na střední školu? Pokud má jen trochu blízko k technickým oborům, baví ho programovat, vyvíjet a objevovat, máme pro vás skvělý tip kam usměrnit jeho pozornost.

Střední průmyslová škola Praha jako ideální volba

Střední průmyslová škola Praha patří už řadu let ke kvalitním a moderním vzdělávacím institucím se širokou nabídkou zajímavých studijních oborů a neméně kvalitní lektorskou základnou. Pyšní se také skvělým technickým vybavením svých učeben a studoven, ve kterých mají studenti k dispozici celkem 300 počítačů. Při výuce škola hojně využívá tablety a v celých prostorách je k dispozici Wi-fi síť. Téměř všechny učebny jsou vybaveny projekční technikou.

Studijní obory SPŠ

Obory SPŠ na Proseku nabízí zejména technické maturitní obory jako počítačová podpora konstruování, mechatronika (průmyslová automatizace), automatizace měst a budov, správa sítí a IT bezpečnost a také velice atraktivní a perspektivní obor vývoj aplikací. Úspěšnost absolventů při přijímacích zkouškách na VŠ je velice vysoká, kupříkladu až 89% z nich se dostane na Českou zemědělskou univerzitu.

SPŠ na Proseku reflektuje na potřeby praxe

SPŠ na Proseku staví svou kvalitu především na tom, že do praxe posílá absolventy, kteří jsou pro své zaměstnavatele užiteční hned od začátku. Všechny obory školy jsou totiž sestavovány na základě požadavků regionálních firem, kteří se školou aktivně spolupracují. Na výuce některých odborných předmětů se podílí přímo odborníci z praxe. Škola má rovněž své stálé partnery i v zahraničí.

Nespornou výhodou prosecké průmyslovky je i to, že má vlastní stravovací zařízení a nachází se v docházkové vzdálenosti dvou stanic pražského metra.