Systémový integrátor jako novodobá posila týmu

12.03.2020

Inovace na trhu výroby jdou kupředu přímo kosmickou rychlostí. Po počítačem řízených procesech přišel čas automatizace, digitalizace a robotizace. S příchodem těchto fenoménů výrobní doby ovšem přichází i strach z neznáma u tradičních výrobních firem, které si zakládají na zakázkové výrobě. Jejich obavy by mohl rozptýlit systémový integrátor.

Co je to systémový integrátor?

Systémový integrátor zajistí bezproblémovou integraci několika různých technologií. Společnost Systems integration svým klientům nabízí nejen odborné know-how, ale také technickou podporu a řešení ušité přímo na míru požadavkům každé jednotlivé firmy. Je v podstatě jedno, jestli uvažujete svůj provoz jen lehce zmodernizovat, nebo přímo robotizovat. Společnosti zabývající se systémovou integrací jsou schopné pojmout vše - od poradenství až po samotnou realizaci, uvedení do provozu včetně SW řešení, zaškolení personálu až po kontrolní činnosti.

Proč provoz optimalizovat?

Na to je odpověď velmi jednoduchá. Jak se říká, peníze jsou vždy až na prvním místě. Jinak tomu není ani v tomhle případě. Automatizace a robotizace výroby přináší bezpočet výhod, které nejvíc ocení ekonomičtí ředitelé firem. Úspora financí spojená se zefektivněním výrobních procesů je znatelná, i když proces návratnosti je vzhledem k nezanedbatelným investicím dlouhodobou záležitostí. Nicméně nejsou to jen úspory, které inovace firmě přinesou. V neposlední řadě je to také konkurenceschopnost a zcela nové možnosti výroby. Robotizace výroby umožňuje provádět lidsky často nedosažitelné úkony, které mohou zásadně změnit a rozšířit koncept podnikání.

Kde začít a jak postupovat?

Při přemýšlení o tak velkých investicích do modernizace podnikání je potřebné mít po ruce zkušené experty, kteří budou vycházet z reálných čísel a dokonalé analýzy trhu. Systémový integrátor dokáže všechny tyto procesy obsáhnout a zároveň navrhnout optimální řešení pro daný provoz.

Dřív, než se firma definitivně rozhodně pro radikální řešení měla by zvážit všechna případná rizika.