Tandemové seskoky jsem si vždy užila

19.06.2020

Když jsem ke svým třicátým narozeninám obdržela od kamarádů dárek ve formě zážitku, kterým byl tandemový seskok padákem, nechtěla jsem ho přijmout, jelikož sice adrenalin v mých žilách koluje, ovšem dle mého názoru jsem nebyla na podobné tandemové seskoky připravena. Ovšem nakonec jsem souhlasila a seskok jsem absolvovala. Svět, který jsem při něm viděla z výšky, byl skutečně nádherný.


Tandemové seskoky jsou pro každého

Není pravdou, že tandemové seskoky jsou prioritou pouze pro muže či mladé odvážné jedince. Já jsem totiž svůj tandemový seskok padákem prožila se vší parádou ve svých třiceti letech a má maminka ve svých padesáti letech, a to se dříve bála sednout i do letadla. Seskok totiž nevyžaduje žádné lékařské prohlídky či zdlouhavý výcvik a podobně. K seskoku stačí pouze zkušený instruktor, který má za sebou náročný kurz a na svém kontě zhruba 15000 seskoků. Všichni takzvaní tandem piloti každým rokem absolvují zhruba 500 seskoků, tudíž svěřit se do jejich rukou není rozhodně nikterak nebezpečné. Tandemové seskoky jsou tak skutečně pro každého.

Příprava na seskok zabere 20 minut, prožitek z něj si ovšem ponesete celý život

Připravit se na tandemové seskoky není vůbec složité. Samotná příprava na seskok zabere zhruba 20 minut, během kterých s instruktorem proberete vše potřebné, co je k seskoku zapotřebí vědět. Poté vyskočíte skutečně volným pádem, který potrvá zhruba 50 sekund a to tak, že budete připoutání k takzvanému tandem-pilotovi. Instruktor poté ve výšce zhruba 1800 metrů otevře tandemový padák a vy budete moci vychutnávat krásných osm minut letu, který si budete pamatovat do konce svých dnů. Seskok jsem si tak užila stejně tak, jako má maminka, která tak s velkou parádou oslavila své padesátiny a která nedávno hovořila o tom, že tandemový seskok padákem nebyl jejím posledním v životě.