Tandemový seskok padákem, aneb prudce návykový zážitek

12.01.2019

Kdo to zkusil, ten se do oblak vrátil. Seskok padákem je jedním z těch zážitků, které se člověku dostanou pod kůži a které si v budoucnu nejspíš zase zopakuje. Vznést se k oblakům, užít si volný pád a pak další minuty pohledu na svět z výšky, to je prostě pocit, který dokáže dokonale splašit všechny hormony radost a štěstí, které v těle člověk má.

Tandemové seskoky pro méně odvážné

Tandemové seskoky jsou naprosto ideálním způsobem, jak přičichnout k parašutismu pro ty, kteří s takovou myšlenkou koketují, ovšem nemají dostatek zkušeností na to, aby mohli skákat sami. Zkušení instruktoři, takzvaní tandem piloti je proškolí, poskytnou potřebné vybavení a pak se společně s nimi vydají za jedinečným zážitkem. Poté, co letadlo vystoupá do potřebné výšky, následuje samotný seskok, ze kterého je největším zážitkem nejbližších 40 až 50 sekund volného pádu. Zhruba ve výšce 1800 metrů pilot otevře padák a dalších několik minut se vám nabídne nádherný pohled na svět z ptačí perspektivy.

Seskoky padákem jsou bezpečné

Někoho při představě této aktivity jímá hrůza. Seskoky padákem jsou ovšem bezpečné a veškerá rizika jsou minimalizována. Díky profesionálnímu přístupu organizátorů se není čeho obávat. Používají nejmodernější vybavení předních firem a mimo to jsou všechny padáky opatřeny zajišťovacím přístrojem, který slouží k automatické aktivaci záložního padáku v případě nouze. Aktivovat se přitom dokáže bez zásahu instruktora. Podobně je to i s letadly, většina provozovatelů seskoků se snaží využívat co nejbezpečnější stroje vhodné pro tyto aktivity.

Tandemový seskok padákem jako dárek pro dobrodruhy

Tandemový seskok padákem je také skvělým dárkem pro ty, kdo má rád adrenalin. Samotný seskok je záležitostí několika minut, ovšem pár chvilek zabere příprava a instruktáž. Každý seskok je také natočený, takže si obdarovaný odnese zážitek nejen na duši, ale také na nosiči, díky čemuž si jedinečný zážitek může občas připomenout.

Tandemový seskok s profesionály a veškerým zázemím pořídíte kolem třech tisíc korun.