Výstup na Triglav: Zažijte jedinečný výlet s nezapomenutelnými výhledy

09.02.2023

Pokud patříte mezi milovníky turistika, výstup na Triglav byste si neměli nechat ujít. Jde o nejvyšší vrchol Slovinska a zároveň i Julských Alp. Kromě toho vás během pobytu čeká i mnoho dalších zajímavých bodů.

Krásy Slovinska

Vzhledem k tomu, že je vrchol podstatně vyšší než ostatní, jde o značnou výzvu. Ovšem pokud patříte alespoň mezi průměrné turisty, výstup na Triglav jistě zvládnete. Triglavský Národní Park se dokonce nachází na seznamu UNESCO, jde tedy o opravdu jedinečný zážitek. Výlet celkem trvá zhruba tři dny i s přepravou, můžete si tak užít příjemný víkend. Celý program je přitom rozvržen tak, aby byl pobyt i výstup komfortní. I během pár dní přitom uvidíte mnoho krásných míst, na která budete rádi vzpomínat.

Bohatý program

První den je určen vodopádům. Kochání však předchází cvičná ferrata, kde si vyzkoušíte techniku jištění a práci s vybavením. Poté si prohlédnete vodopád Jermanovi slapovi a následuje krátká procházka k vodopádu Peričnik. Dokonce můžete nahlédnout i za vodopád, což je jedinečný zážitek. První noc je zajištěno ubytování v chatě Alžjev dom, kde si můžete odpočinout a načerpat síly na výstup.

Příjemně strávený víkend

Další den následuje výstup na plošinu Kotel, z té se pak snadno dostanete na chatu Triglavski dom na Kredarici. V závislosti na počasí je pak možné vystoupit rovnou na vrchol Triglavu, případně se nabízí příležitost ještě další den dopoledne. Nocování v chatě je komfortní, ochutnat můžete některé z místních jídel. Náplní posledního dne je pak sestup do údolí Krma a skvělé jídlo v chatě Kovinarska koča.

Víkendový výlet nabízí skvělou příležitost každému milovníkovi turistiky. Během pár dní můžete odhalit krásy Slovinska, užít si nezapomenutelné výhledy a získat perfektní zážitky.