Yamantiev´s: Značka bulharských vín, jenž jsou synonymem kvality a výtečné chuti

25.01.2023

Slyšeli jste již někdy o bulharském vinařství Yamantiev´s? Jeho vinice se nacházejí na jihu Bulharska v oblasti zvané východních Rodopy. Vinice se rozkládají na okraji Ivaylovgra a plodí aromatické hrozny, z nichž vznikají populární i méně známá vína. Jaké láhve byste měli určitě vyzkoušet? Přinášíme vám přehledné rozdělení nabídky vín podle barev, společně s tipy, k čemu je podávat, abyste jejich chuť náležitě ocenili.

Yamantiev´s a jejich pestrá nabídka červených vín

Milujete červená vína, jejichž chuť je plná, s ovocnými podtóny a barva intenzivní? Vinařství Yamantiev´s je proslulé svými odrůdami Cabernet Sauvignon a Merlot. Ovšem i jejich Pinot Noir a Syrah vás příjemně pohladí po patře. Červená vína se báječně hodí k masovým pokrmům, sýrům i čokoládovým dezertům.

Bohatá a jemná bílá vína vás osvěží

Máte-li raději svěží a jemná vína, sáhněte po těch bílých. Sauvignon Blan a Chardonnay jsou osvědčenými klasikami. Jejich svěží chuť se často páruje se zeleninovými saláty a grilovaným drůbežím masem. Příjemným překvapením je také kombinace odrůd Chardonnay, Sauvignon Blanc a Pinot Grigio. Vznikne tak totiž hravé víno s výraznými tóny citrusů a zelených jablek.

Šťavnaté a hravé víno v růžových odstínech

Ale ani na milovníky růžových vín vinařství Yamantiev´s nezapomíná. V nabídce proto najdete hravé Rosé z oblíbené odrůdy Pinot Noir. Pokud jej budete podávat vychlazené na teplotu od 9 do 12 °C, zažijete osvěžující extázi chutí, které se vám příjemně rozlijí na jazyku.

Ochutnejte to nejlepší, co bulharské vinařství Yamantiev´s nabízí a podlehněte ovocným vůním, svěžím chutím i netradičním kombinacím odrůd. Uvidíte, že již po první sklence nedáte na bulharské vinařství dopustit a budete si objednávat další a další lahve.