Zahradní ložnice jako nerealizovatelný sen? Opak je pravdou

12.11.2022

Zahrada je pro každého svého uživatele místem, které je určeno pro relax a zábavu. Její využití je tak flexibilní, že v podstatě jediným limitem je jen naše fantazie a představivost. A samozřejmě finance, ovšem ty nechme zatím stranou. Pojďme si říct, co všechno můžeme na zahradě vybudovat. Co třeba zahradní ložnice? Líbí se vám takový nápad?

Nic není nemožné

Umíte si představit usínat pohledem na hvězdnou oblohu a probouzet se za zvuků šumění trávy? Proč ne? Zahradní ložnice je projekt, který není nedosažitelný a může zdobit i vaši zahradu. Předpokladem k jejímu vybudování je jen prostor. Může být součástí zastřešené terasy, zimní zahrady nebo zahradního domku. Může to být ovšem i samostatně stojící stavba, doplněná saunou či vířivkou, sociálním zařízením a malou kuchyňkou, která výborně poslouží jako dům pro vaše hosty. To už je ovšem projekt trošku náročnější jak na prostor, tak na finance.

Zahrada jako místo pro cokoliv

Zahradní stavby obecně se těší veliké popularitě. Jednoduchými pergolami počínaje, luxusními altány konče. Provedení jednotlivých realizací jsou rozmanitá a firmy dokážou splnit jakékoliv požadavky svých zákazníků. Když si řeknete, že chcete, aby součástí vaší terasy byla zimní zahrada se zapuštěnou vířivou, ani to nebude problém.

Mimořádně oblíbenou je venkovní kuchyně, ideálně postavená tak, aby se dala využívat v létě, i v zimě. Pokud to prostory dovolují, vytvořte si takovou kuchyň, která bude plně zařízená včetně ledničky a úložných prostor. V létě skvěle poslouží na grilovačky s přáteli bez toho, abyste museli neustále pendlovat do domu a zpět. V zimě se jednoduše zavře a vy si můžete užívat tepla ohně se vším po ruce.

V létě žijte venku naplno

Neexistuje stavba, kterou by nešlo na zahradě realizovat. Někdy stačí jen upravit okolí bazénu, aby se kolem něj dalo pohodlně lenošit a užívat si letních radovánek. Není však problém vytvořit ani menší venkovní obývák. Je potřeba však myslet na praktickou stránku věci a vybírat zahradní nábytek tak, aby odolal i případné nepřízni počasí.

Skvělým doplňkem je také zahradní sprcha, kterou oceníte v letních měsících.