Zahradní stavby jsou moderním doplňkem novostaveb

12.04.2020

Pro někoho zahrada představuje čistě užitný prostor zaplněný záhonky, pro jiného místo pro relax a zábavu. V posledních letech je prudce na vzestupu trend letního bydlení, které zajišťují zahradní stavby. Skýtá tak zahradám zcela nový rozměr jejich využití a možnost vybudovat na nich prakticky cokoliv. Samozřejmě s respektem vůči prostoru.

Venkovní kuchyně pro milá setkání

Pokud se i váš domov mění v průběhu teplých měsíců v roce na party místo, kde se pravidelně potkává rodina, sousedé či přátelé, pak je venkovní kuchyně přesně to, co by nemělo na vaší zahradě chybět. Ušetříte si tak nekonečné běhání, a tento čas můžete věnovat mnohem příjemnějších věcem. Její praktická stránka je k nezaplacení - všechno máte vždy pěkně po ruce a doma zůstává uklizeno a čisto. Aby letní kuchyň fungovala podle představ, musíte myslet na přívod vody i elektřiny pro umyvadlo, lednici a případně i myčku nádobí. Zároveň nezapomeňte na dostatek úložných prostor.

Příjemné posezení podtrhne atmosféru

Zahradní stavby, tedy kromě domku na nářadí, nikdy nebudou dokonalé bez příjemného posezení. Volte ho tak, aby měli vaši hosté vždy dostatek prostoru a pohodlí, a zároveň, abyste s nimi při přípravě dobrot mohli volně komunikovat. Většina zahradních staveb je koncipována pro celoroční využívání. Pokud ovšem až takové možnosti nemáte, opatřete terasu alespoň přenosným vyhříváním, které vám zajistí využití i s nástupem chladnějších večerů.

Kuchyní to nekončí

Dnes prakticky neexistuje stavba, kterou by nešlo na zahradě zrealizovat. Velké bazény či prostorné terasy jsou už více méně standardem, do kterého pomalu, ale jistě zapadají i vířivky. Vybudovat si však můžete i venkovní obývák, ložnici či kompletní dům pro hosty i s vinným sklepem, saunou nebo tepidariem.

Ovšem platí, že jakákoliv realizace musí být přizpůsobená prostoru, který je k dispozici.